Τηρώντας το πρωτοχρονιάτικο έθιμο o ΕΟΣ Ηρακλείου θα κόψει τη βασιλόπιτα του Συλλόγου για τη νέα χρονιά στο Οροπέδιο Λασιθίου, την ερχόμενη Κυριακή, 15 Ιανουαρίου.
Όπως ανακοίνωσε:
"Το κόψιμο της πίτας θα συνδυαστεί με προαιρετική πεζοπορία στα χιόνια. Όσοι δεν θέλουν να περπατήσουν μπορούν να κάνουν τον γύρο του οροπεδίου με το λεωφορείο, εφόσον βέβαια το επιτρέπει ο καιρός.
Θα ακολουθήσει γεύμα με την καθιερωμένη κλήρωση πλούσιων δώρων σε ταβέρνα της περιοχής.
Αρχηγός: Δ.Σ • Ώρες πορείας (προαιρετικές): 4 • Β.Δ.: 1 Ώρα αναχώρησης: 8.00 από το Αρχαιολογικό Μουσείο
Πληροφορίες-Συμμετοχές: Δευτέρα έως Παρασκευή 20.30 – 22.30 στα γραφεία του Συλλόγου μας Δικαιοσύνης 53, τηλ. 2810-227609"