Στα Πεζά εθεάθησαν οι πελαργοί να ταϊζουν τα μικρά τους στις φωλιές που έφτιαξαν!
Ο ορνιθολόγος του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Κρήτης, κ. Μιχάλης Δρετάκης, αναφέρει στο Cretalive: "Προσπαθήσαμε να τα δακτυλιώσουμε αλλά δεν υπάρχει πρόσβαση, είναι πολύ ψηλά. Δακτυλιώσαμε πάντως τους νεοσσούς σε Οροπέδιο Λασιθίου και Πραιτώρια"
Φωτογραφίες: Ρίτσα Τσαγκαράκη
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο