Ανοιχτή προς όλους τους ενδιαφερόμενους ενημερωτική ομιλία – συζήτηση με θέμα«Μεγαλώνοντας εφήβους, σχετιζόμαστε, αλλάζουμε, ωριμάζουμε μαζί τους!» οργανώνει ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 5ου ΓΕΛ Ηρακλείου, σε συνεργασία με το σχολείο.
Η ομιλία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 5ου ΓΕΛ, τη Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου στις 6 το απόγευμα. Η ομιλία θα γίνει από την κα Μαρία Παναγιωτάκη, ψυχολόγο – κοινωνιολόγο, MSc Αναπτυξιακής Ψυχολογίας, υπεύθυνη Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Δ.Δ.Ε. Ν.Ηρακλείου.