Το Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας του Ηρακλείου Κρήτης θα φιλοξενεί από σήμερα και για πέντε μέρες εκπαιδευτικούς και μαθητές από Λετονία, Λιθουανία και Ρουμανία στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+.
Ο τίτλος του προγράμματος είναι "Words Unite Us" και τα παιδιά θα εμπλακούν όλα μαζί σε κοινές αθλητικές, εικαστικές, μουσικές δραστηριότητες αλλά και παιχνίδια, αποδεικνύοντας περίτρανα ότι σύνορα στην εκπαίδευση δεν υπάρχουν.