Νέο τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε νωρίτερα στην Εθνική Οδό Ηρακλείου Ρεθύμνου στο ύψος των Πέρα Γαλήνων.
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες ο οδηγός ενός ΙΧ έχασε τον έλεγχο με αποτέλεσμα το όχημα να εκτραπεί της πορείας του και να ανατραπεί πιθανότατα εξ αιτίας της ολισθηρότητας του οδοστρώματος από τη βροχή.
Στο σημείο έσπευσαν ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ που παρέλαβαν δυο τραυματίες, μια γυναίκα και έναν άνδρα.