Κλειστή για τα οχήματα παρέμεινε επί ώρες, νωρίς το πρωί, η οδός Αντιοχείας, στην περιοχή του Μασταμπά στο Ηράκλειο, καθώς έσπασαν τα κλαδιά της κορυφής μεγάλου πεύκου με αποτέλεσμα να κρέμονται επικίνδυνα. Συνεργείο του δήμου Ηρακλείου έσπευσε για την απομάκρυνση τους.
Μιλώντας στο Cretalive ο αντιδήμαρχος Τεχνικών έργων του Δήμου Ηρακλείου Γιάννης Αναστασάκης διευκρίνισε ότι πιθανή αιτία του προβλήματος που προέκυψε είναι οι υψηλές θερμοκρασίες. Το κλιμάκιο της Υπηρεσίας Πρασίνου που ανέλαβε το περιστατικό εξέτασε τη ζημιά που προκλήθηκε στο πεύκο και θα αποφανθεί για τις απαραίτητες παρεμβάσεις που πρέπει να γίνουν.
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο