Κλειστά θα παραμείνουν αύριο τα σχολεία στο δήμο Βιάννου και Μαλεβιζίου εξ αιτίας της σφοδρής κακοκαιρίας που πλήττει το νησί.
Στη σχετική ανακοίνωση που υπογράφει ο δήμαρχος Βιάννου αναφέρεται :
Σύμφωνα με απόφαση του Δημάρχου Βιάννου Παύλου Μπαριτάκη, κλειστές θα είναι αύριο Δευτέρα 09/01/2017 όλες οι σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και ο Δημοτικός παιδικός σταθμός, λόγω των χιονοπτώσεων και των έντονων καιρικών φαινομένων που επικρατών στην περιφέρεια του Δήμου.
Αντίστοιχα στην ανακοίνωση του δήμου Μαλεβιζίου αναφέρεται :
Με απόφαση του Δημάρχου Μαλεβιζίου Κώστα Μαμουλάκη, όλα τα σχολεία του Δήμου Μαλεβιζίου θα παραμείνουν κλειστά τη Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών.