Ο Δήμος Κισσάμου και η Κοινωφελής Επιχείρηση στο πλαίσιο των περιβαλλοντικών του δράσεων συμμετέχει για μία ακόμη χρονιά, στην πανελλαδική εθελοντική εκστρατεία καθαρισμού "Let's do it", η οποία διοργανώνεται στη χώρα μας για όγδοη συνεχή χρονιά, και η οποία θέτει ως στόχο να καθαριστεί από εθελοντές μέσα σε μία μόνο μέρα ολόκληρη η χώρα από κάθε λογής σκουπίδια. Ημερομηνία υλοποίησης της εν λόγω περιβαλλοντικής δράσης έχει οριστεί πανελλαδικά, η Κυριακή 29 Απριλίου 2018.
Στη σχετική ανακοίνωση αναφέρεται:
"Ο Δήμος Κισσάμου στο πλαίσιο της φετινής εκστρατείας προσκαλεί στις 12 Απριλίου και ώρα 8μμ στο Δημαρχείο όλους τους φορείς, συλλόγους , εθελοντικές οργανώσεις και ομάδες πολιτών της Κισσάμου να συμμετέχουν ώστε να γίνει προγραμματισμός με στόχο τον καθαρισμό διαφόρων περιοχών της Κισσάμου.
Σας περιμένουμε".
Πληροφορίες : 2822340200
Email: [email protected]