Με αφορμή τον πόλεμο στην Ουκρανία και τις συνθήκες που επικρατούν, η Επιτροπή Ειρήνης Χανίων σε ανακοίνωση της, απευθύνει κάλεσμα συμμετοχής σε σύσκεψη σήμερα Δευτέρα, στο Εργατικό Κέντρο Χανίων.
Όπως επισημαίνεται στη σχετική ανακοίνωση:
''Σήμερα Δευτέρα 14 Μαρτίου, στις 7.30 το απόγευμα, καλούμε στο Εργατικό Κέντρο τα εργατικά σωματεία, τους φοιτητικούς συλλόγους, τις συλλογικότητες της πόλης μας, κάθε Χανιώτη και Χανιώτισσα σε ανοιχτή σύσκεψη-συζήτηση, για τις επικίνδυνες εξελίξεις στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο στην Ουκρανία.
Κεντρικός ομιλητής ο Μανώλης Παπαδομανωλάκης, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.
Απαιτούμε:
- καμία εμπλοκή της χώρας μας, στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο στην Ουκρανία ή οπουδήποτε αλλού
- να κλείσει τώρα, η βάση της Σούδας και όλες οι στρατιωτικές βάσεις στο ελληνικό έδαφος''.
![Η αφίσα της σύσκεψης της Επιτροπής Ειρήνης Χανίων](/sites/default/files/inline-images/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AE%20%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AE%CE%BD%CE%B7%CF%82.jpg)
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και τα Χανιά