Ο ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Χανίων καλεί τους φίλους και τα μέλη του στην απεργία των ΓΣΣΕ-ΑΔΕΔΥ για τις 10.00 το πρωί της Τετάρτης στην πλατεία Δημοτικής Αγοράς στα Χανιά:
Όπως σημειώνεται σε ανακοίνωση:
"Αγωνιζόμαστε για: -Αύξηση μισθών και ουσιαστική στήριξη των εργαζομένων - Ισχυρές Συλλογικές Συμβάσεις Εργασίας - Κατάργηση των αντεργατικών νόμων Μητσοτάκη/Χατζηδάκη - Για το δικαίωμα στην Εργασία – Για Εργασία με δικαιώματα - Υγεία, ασφάλεια και αυστηρούς ελέγχους στην εργασία - Ισχυρό Κοινωνικό Κράτος Συμμετέχουμε όλοι και όλες στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας. Προσυγκέντρωση στα γραφεία του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Χανίων Νεάρχου 36 την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου στις 10:00".