Η Ηράκλεια Πρωτοβουλία διοργανώνει την πρώτη ομιλία του νέου κύκλου, με τον γενικό τίτλο:«Η κρίση εντός μας».
Η ομιλία θα γίνει το Σάββατο 13 Ιανουαρίου στις 11:00 το πρωί, στην αίθουσα «Μανόλης Καρέλλης», στον Β΄ όροφο του δημοτικού κτηρίου της οδού Ανδρόγεω.
Ο κ. Παναγιώτης Χρυσός, Ψυχίατρος, συστημικός ψυχοθεραπευτής, υπεύθυνος εργαστηρίου συστημικής σκέψης κι εκπαίδευσης, θα μιλήσει με θέμα: «Οικονομική κρίση: το κομβικό πέρασμα από τον κόσμο των βεβαιοτήτων σε εκείνο των δυνατοτήτων».
Τον ομιλητή θα προλογίσει η κ. Ρένα Βεργάκη, πρώην προϊσταμένη ψυχιατρικής κλινικής ΠΑΓΝΗ, Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής και μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής της Ηράκλειας Πρωτοβουλίας.
Την εκδήλωση θα συντονίσει η κ. Άννα Παπαχρονάκη, ζωγράφος, Πρόεδρος της Ηράκλειας Πρωτοβουλίας.