Πανηγυρίζει, την Κυριακή, το ιερό παρεκκλήσιο του Οσίου Νίκωνος του Μετανοείτε, που βρίσκεται εντός του ραδιοφωνικού σταθμού της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης (οδός Αλκιβιάδου 6).
Ο Μέγας πανηγυρικός Εσπερινός θα τελεστεί στις 18.00 το απόγευμα του Σαββάτου, ο όρθρος στις 07.00 το πρωί της Κυριακής και θα ακολουθήσει η Θεία Λειτουργίας, ιερουργούντος του πανοσολογιότατου Αρχιμανδρίτη Νικηφόρου Κουνάλη.