Ο Δήμος Χερσονήσου/γραφείο κοινωνικής πολιτικής σε συνεργασία με τους Συλλόγους γονέων και κηδεμόνων του Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου Λιμ. Χερσονήσου και τους Συλλόγους εκπαιδευτικών των δύο σχολείων διοργανώνουν ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: «ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΦΗΒΕΙΑ; ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗ»
Την Πέμπτη 21 Απριλίου και ώρα: 6.00μ.μ., στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων των σχολείων
Ομιλήτρια:
κ. Ελίζα Ιατράκη, Ψυχολόγος & Κοινωνική Λειτουργός
Στην εκδήλωση αυτή μπορούν να συμμετάσχουν γονείς, εκπαιδευτικοί, αλλά και όσοι ενδιαφέρονται. Με το πέρας της ομιλίας οι παρευρισκόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να θέσουν τα ερωτήματά τους.