Τα 6ο & 44ο Δ.Σχ.Ηρακλείου, προσκαλούν μαθητές, γονείς και κάθε ενδιαφερόμενο στην 1η ετήσια έκθεση Εικαστικών που επιμελήθηκε ο καθηγητής των Εικαστικών κ. Σταθογιάννης Ιωάννης.
Η έκθεση τέχνης θα περιλαμβάνει τις εικαστικές δουλειές των μαθητών από όλες τις τάξεις των 6ου & 44ου Δ.Σχ.Ηρακλείου. Θα παρουσιαστεί η ετήσια δουλειά των μαθητών και πάνω από 200 έργα τέχνης, από το μάθημα των Εικαστικών.
Η εικαστική έκθεση θα είναι ανοιχτή για το κοινό στο κέντρο της πόλης, στο Crop coffee Roastery, Αρετούσας 4. Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 9 Ιουνίου και ώρα 19:30 και θα παραμείνει επισκέψιμη έως και την Κυριακή 11 Ιουνίου.
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο