Φύλαγε τα ρούχα σου για να ‘χεις τα μισά… λέει ο λαός. Αυτό ισχύει και για τον ιδιοκτήτη του Italian Factory Outlet στον Κλαδισσό στα Χανιά, ο οποίος είδε το κατάστημά του να πλημμυρίζει την προηγούμενη φορά που… άνοιξαν οι ουρανοί.
Φρόντισε λοιπόν να χρησιμοποιήσει την πατροπαράδοτη μέθοδο με τσουβάλια άμμου στην είσοδο για να μη δει το μαγαζί του να γίνεται… λίμνη, όπως πριν από ένα μήνα.
Ποιος φταίει για το ότι η διασταύρωση του Κλαδισσού πλημμυρίζει με την πρώτη βροχούλα αυτό είναι μία άλλη ιστορία…