Μικροεστίες παρέμειναν ενεργές στη Σητεία, μέχρι και το βράδυ της Τετάρτης , στη φωτιά που ξέσπασε από νωρίς το πρωί της ίδιας μέρας στο Καλαμαύκι ενώ ίδια είναι η εικόνα και στη θέση Μαρωνιά Σητείας με τη φωτιά που κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία.
Στο Καλαμαύκι παρέμειναν 3 οχήματα της Πυροσβεστικής με 6 υπαλλήλους, ενώ οι δυνάμεις στη Μαρωνία ηταν 5 οχήματα με 13 άνδρες.
Στην περιοχή πνέουν ισχυροί άνεμοι που δυσχεραίνουν το έργο των πυροσβεστικών δυνάμεων...