Μπροστά σε ένα παράξενο εύρημα βρέθηκε ένας κυνηγός- μέλος του Κυνηγετικού Συλλόγου Τυμπακίου
Συγκεκριμένα, σύμφωνα με το e-mesara,gr, κυνηγώντας σε περιοχή κοντά στο Τυμπάκι, εντόπισε όλμο, απομεινάρι της Γερμανικής Κατοχής
Αμέσως ο κυνηγός ειδοποίησε τον Κυνηγετικού Συλλόγου Τυμπακίου και στο σημείο έφτασε ο Θηροφύλακας του Συλλόγου, Ακολούθησε στη συνέχεια, ενημέρωση του Γραφείου Εξουδετέρωσης Εκρηκτικών Μηχανισμών προκειμένου να τον παραλάβουν και να τον μεταφέρουν σε ασφαλές σημείο.