Ο Δήμος Μινώα Πεδιάδας, το Τοπικό Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Σκινιά και ο Πρόεδρος της Επιτροπής ανέγερσης της προτομής του Ήρωα Μακεδονομάχου-Οπλαρχηγού- Εθνομάρτυρα Ιερομόναχου Ευγενίου Ιωάν. Πανακάκη.
Προσκαλούν τους δημότες και τους επισκέπτες στην τελετή των Αποκαλυπτηρίων της προτομής του, που θα πραγματοποιηθεί στην Τοπική Κοινότητα Σκινιά στις 28 Μαΐου 2017 και ώρα 11.00 π.μ. στην πλατεία του Ιερού Ναού Αγ.Αντωνίου.