Το τελευταίο “αντίο” είπαν από τον Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Μηνά στο Ηράκλειο συγγενείς, φίλοι και συνεργάτες στον Γιώργο Παπαδάκη, που έφυγε από τη ζωή χθες, σε ηλικία μόλις 60 ετών.
Ο Γιώργος Παπαδάκης υπήρξε ένα από τα πιο αξιόμαχα και σημαντικά στελέχη της Περιφέρειας Κρήτης . Έδωσε γενναία μάχη με τον καρκίνο, αλλά δυστυχώς έφυγε από πνευμονικό οίδημα.
Ο Γιώργος Παπαδάκης είχε συνδέσει το όνομά του με κάποια από τα μεγαλύτερα τεχνικά έργα της Κρήτης, ενώ ο ίδιος υπερηφανευόταν και δικαίως για τη νέα χάραξη του δρόμου Ηράκλειο – Βιάννος, για τον οποίο είχε δώσει μεγάλες μάχες προκειμένου να προχωρήσουν οι σχετικές μελέτες και να ολοκληρωθεί τελικά το
έργο.