Συνεχίζονται και τα επόμενα 24ωρα οι καλές καιρικές συνθήκες στην Κρήτη, όπως αναφέρει ο μετεωρολόγος Μιχάλης Καρακατσάνης, με καλοτάξιδες θάλασσες και θερμοκρασίες που θυμίζουν προχωρημένη Άνοιξη. Η ψυχρά όμως είναι έντονη νωρίς το πρωί και αργά το βραδυ.
Πιο αναλυτικά:
Αίθριος καιρός θα επικρατήσει την Τετάρτη, 26 Οκτωβρίου, στο νησί.
Μεγάλα τα διαστήματα ηλιοφάνειας, με τους ανέμους να πνέουν από βορειοδυτικές διευθύνσεις 3 με 4 μποφόρ και την θερμοκρασία να σημειώνει μικρή άνοδο και να κυμαίνεται μεταξύ των 14 και 25 βαθμών Κελσίου.
![65566](/sites/default/files/inline-images/Screenshot_20_0.jpg)
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη