Το δικό του μήνυμα, σήμερα Παγκόσμια Ημέρα κατά της βίας των γυναικών, στέλνει ο Παγκρήτιος Σύλλογος Ελλήνων Τσιγγάνων "Η ελπίδα".
"Σήμερα είναι Παγκόσμια Ημέρα κατά της βίας των γυναικών στέλνουμε μήνυμα, αγκαλιάζουμε κάθε κακοποιημένη γυναίκα που έχει υποστεί την βία. Θα προσπαθουμε μέχρι τέλους να εξαλειφθεί ώστε να μην υπάρχει αυτή η θλιβερή μέρα. Μέχρι τότε με τρεις λέξεις "είμαστε δίπλα σας!"..