Θετικά είναι τα νέα για την 25χρονη Ανύσια Λιούρη που νοσηλευόταν στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου «Παπανικολάου» της Θεσσαλονίκης μετά τη φονική σύγκρουση των δύο αμαξοστοιχιών στα Τέμπη.
H κοπέλα, που διακομίστηκε από τη ΜΕΘ του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Λάρισας στις 2 Μαρτίου, όπως αναφέρει το voria.gr, βγήκε σήμερα, Παρασκευή 31 του μήνα, από την Α' ΜΕΘ και η νοσηλεία της θα συνεχιστεί στην κλινική Πλαστικής Χειρουργικής του νοσηλευτικού ιδρύματος.
H κατάστασή της κρίνεται σταθερή και βελτιωμένη. Η ίδια, σύμφωνα με τον πατέρα της, μιλά πλέον κανονικά και έχει πλήρη διαύγεια.
Η κατάσταση της υγείας της παρουσίαζε βελτίωση από τις προηγούμενες ημέρες. Είχε αποκαταστήσει επαφή με το περιβάλλον και κατά το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας έμενε εκτός μηχανικού αερισμού.