Το τέταρτο μετάλλιο για την Ελλάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024 έφεραν οι Ζωή Φίτσιου και Μιλένα Κοντού!
Λίγο μετά τη σπουδαία επιτυχία των Αντώνη Παπακωνσταντίνου και ΠέτροΥ Γκαϊδατζή που κατέκτησαν χάλκινο μετάλλιο, το ελληνικό πλήρωμα κατέκτησε κι αυτό το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό του διπλού σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών.
Αυτό είναι το τέταρτο μετάλλιο για την Ελλάδα στους φετινούς Ολυμπιακούς Αγώνες