Εντοπίστηκε από ιδιωτικό σκάφος και ανασύρθηκε από πλήρωμα ναυαγοσωστικού Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ., πρωινές ώρες χθες, η σορός του 74χρονου αγνοούμενου αλιέα, στη θαλάσσια περιοχή νότια νήσου «ΣΑΜΙΟΠΟΥΛΑ», για τον οποίο πραγματοποιήθηκαν έρευνες από τις Λιμενικές Αρχές Σάμου, από βραδινές ώρες χθες.
Η σορός του ανωτέρω μεταφέρθηκε αρχικά στο λιμένα Πυθαγορείου Σάμου και από εκεί με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Σάμου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Από το Λιμεναρχείο Σάμου που διενεργεί την προανάκριση διατάχθηκε η διενέργεια νεκροψίας -νεκροτομής.