Ένας χαμός έγινε από χθες που μαθεύτηκε ότι η σύντροφος του πρωθυπουργού Περιστέρα Μπαζιάνα έκανε τα χαρτιά της για να εκλεγεί επίκουρη καθηγήτρια του Τμήματος Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Αθηνών .
Πρόκειται για το τμήμα του αντιπρύτανη του Ιδρύματος κ. Θωμά Σφηκόπουλου, στο οποίο η κυρία Μπαζιάνα θα κριθεί με τουλάχιστον 30 ακόμη συνυποψήφιους για τη θέση.
Τι πειράζει δεν καταλαβαίνω...Οτι ανοίχτηκαν θέσεις ενώ ειναι όλες "κλειστες"; Οτι δεν έγινε...χειρουργός όπως την προηγούμενη κυρία; Τι μας εκπλήσσει ακριβώς...
Οπως αναφέρει το «Βήμα» ωστόσο, η κυρία Μπαζιάνα έχει καταθέσει τα χαρτιά της για αντίστοιχη θέση και σε τμήμα περιφερειακού πανεπιστημίου.