Σήμερα, τελευταία εργασιμη ημέρα του έτους δουλεύουν για τελευταία φορά ,μετα απο 35 χρονια, δυο αγαπητοί στον κόσμο -καλοί υπάλληλοι και πολυ γνώριμες φυσιογνωμίες στα γκισέ της Εθνικής Τράπεζας στην 25η Αυγούστου του Ηρακλείου.
Ο Κωστας Σγουρος και ο Σόλωνας Σαιτάκης με χαρά και συγκίνηση ,γεμάτοι αναμνήσεις, συναισθήματα και εμπειρίες, δέχονται τις ευχες,τις αγκαλιές και τα ..πειράγματα του διευθυντή τους Μανολη Σπανάκη και όλων των συναδέλφων τους: να ειναι..καλοφάγωτη η σύνταξη, καλη ..δεύτερη νεότητα, καλές δουλειές, Καλη τύχη!
Παραλληλα "έδιναν και έπαιρναν " απο στόμα σε στόμα οι ευχες των ημερών: Καλη πρωτοχρονια, χρονια πολλα,Καλη χρονια σε όλους!