Όχι ότι δεν ήταν αναμενόμενη, αλλά σίγουρα έρχεται να επιβεβαιώσει τη δυναμική του Σταύρου Τζεδάκη, η πρωτιά του στους Κρητικούς που εκλέγονται στη νέα Κεντρική Επιτροπή του ΠΑΣΟΚ.
Ο Τζεδάκης με πολύχρονη παρουσία στα εσωκομματικά του κόμματος εξελέγη και στο προεδρείο του Συνεδρίου ενώ η ομιλία του κινήθηκε σε ένα χώρο που λίγοι ξέρουν στο ΠΑΣΟΚ όσο εκείνος: το «πάντρεμα» του αγροδιατροφικού τομέα με την ανάπτυξη στην Κρήτη, τα σύνθετα προβλήματα του αγροτικού και κτηνοτροφικού χώρου και την ανάγκη να στηριχθεί ο πρωτογενής τομέας.
Αγαπητός ο Σταύρος από το… όλον ΠΑΣΟΚ δίκαια βρέθηκε στην πρώτη θέση!
Πάντως με την ενσωμάτωση να βρίσκεται περίπου στο 80%, στην πρώτη σίγουρη 8αδα βρίσκονται εκτός του Τζεδάκη, ο Γιάννης Λύτινας από το Ρέθυμνο, ο αντιδήμαρχος Κώστας Βαρδαβάς, ο Μιχάλης Φακουρέλης και ο Αντώνης Ζαχαριουδάκης από το μπλοκ των παπανδρεϊκών και οι Κώστας Φασουλάκης και Μάνθος Πολιτάκης, ενώ από τις γυναίκες στις σίγουρα εκλόγιμες είναι η Ειρήνη Σενετάκη, Μαρία Καναβάκη και η Κέλλυ Γαρεφαλάκη.
ΕΙΔΑ-ΑΚΟΥΣΑ
23 ΜΑΙΟΥ 2022 / 14:28
Πρωτιά Τζεδάκη στους Κρητικούς της ΚΕ του ΠΑΣΟΚ!
![](/sites/default/files/styles/article_image_769x432/public/2022-05/stavros-tzedakis.jpg?itok=jU12mKod)