Αρκετοί φίλαθλοι βρέθηκαν στα ''Δύο Αοράκια'' για να παρακολουθήσουν τον εναρκτήριο παιχνίδι της ομάδας ομώνυμης ομάδας της πόλης του Ηρακλείου με αυτήν του Αρκαδικού.
Πολλοί συνάνθρωποι μας έσπευσαν με μια σακούλα στο χέρι που περιείχαν τρόφιμα ή ρούχα, ώστε να βοηθήσουν με την σειρά του, την νέα προσπάθεια η οποία θα γίνεται σε κάθε εντός έδρας παιχνίδι του ''Ηράκλειο'' σε συνεργασία με την ''Κίτρινη αποστολή''