Δεν υπάρχει αυτό στο αεροδρόμιο Ηρακλείου Νίκος Καζαντζάκης! Και είμαστε ακόμη στις πρώτες ημέρες του Ιουνίου, φανταστείτε τι θα γίνει τις επόμενες εβδομάδες, τον Ιούλιο, τον Αύγουστο και μετά...
Είναι η εικόνα του αεροδρομίου τις πρώτες πρωινές ώρες σήμερα και αμέσως μετά τα μεσάνυχτα! Τεράστιες ουρές και ταλαιπωρία από κόσμο που έφτανε από πτήσεις εσωτερικού και εξωτερικού, για να παραλάβει τις βαλίτσες του! Οι φωτογραφίες των αναγνωστών μας είναι χαρακτηριστικές, όπως αυτές του Κώστα Φ. Δείχνουν τον κόσμο να περιμένει να εξυπηρετηθεί σε δύσκολες συνθήκες παρά τις προσπάθειες που έχουν γίνει στο αεροδρόμιο και τις φιλότιμες ενέργειες του προσωπικού...
Μπορούμε άραγε με αυτές τις εικόνες να περιμένουμε ακόμη περισσότερο κόσμο;