Σε μια λιτή εκδήλωση στα γραφεία του Συνδέσμου Τουριστικών &Ταξιδιωτικών Γραφείων Κρήτης, έγινε η καθιερωμένη κοπή πίτας. Και αυτό γιατί, με ομόφωνη απόφαση του Δ.Σ. τα χρήματα της συνεστίασης θα διατεθούν για την υποστήριξη της Στέγης Ανηλίκων Ηρακλείου ,του Συλλόγου Δικαίωμα στην Ζωή και για οικονομική βοήθεια νεαρής άπορης φοιτήτριας στο Ρέθυμνο.
Το φλουρί, όπως έγινε γνωστό, έπεσε στον αντιπρόεδρο Κώστα Κουρκουνάκη στον οποίο η Διοίκηση του Συνδέσμου εύχεται "υγεία και τύχη".
Ο σύνδεσμος αναφέρει επίσης: "Σε όλα τα Μέλη μας ευχόμαστε μια Καλή χωρίς προβλήματα σαιζόν".