Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε σήμερα την φιλαρμονική χορωδία του δήμου Ηρακλείου που με τις εορταστικές μελωδίες της πλημμύρισε το κτίριο της Περιφέρειας Κρήτης.
Μετά τα πρωτοχρονιάτικα κάλαντα ο Περιφερειάρχης Σταύρος Αρναουτάκης σαν άλλος ... Άγιος Βασίλης αφού αντάλλαξε ευχές με τα μέλη της φιλαρμονικής δεσμεύτηκε ότι θα εξασφαλιστεί ένα ποσό για την αναβάθμιση του εξοπλισμού της φιλαρμονικής !