Μια νέα ανάρτηση για το πολύνεκρο σιδηροδρομικό δυστύχημα στα Τέμπη έκανε ο Αρκάς, στην οποία εικονίζεται ένα μικρό κορίτσι με φτερά αγγέλου μέσα στα συντρίμμια του μοιραίου τρένου.
«Αυτή η εικόνα δημιουργήθηκε σε λίγα δευτερόλεπτα με μια απλή εντολή σε πρόγραμμα τεχνητής νοημοσύνης. Κι όμως, σε εποχή τόσης τεχνολογίας, η φυσική ηλιθιότητα αυτού του κράτους παραμένει εγκληματικά ακμαία», γράφει πάνω στην εικόνα ο Αρκάς.