Μνήμες από το παρελθόν ξεκίνησε να μοιράζεται η αντιδημαρχία Πολιτισμού Ηρακλείου, καθώς, όπως έγινε γνωστό, εφεξής θα δημοσιεύονται στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, δύο με τρεις φορές την εβδομάδα, ειδήσεις από το αρχείο εφημερίδων της Βικελαίας Δημοτικής Βιβλιοθήκης.
Η αρχή αποφασίστηκε να γίνει με μια είδηση απο το 1960.
Σαν σήμερα λοιπόν, στις 16 Φεβρουαρίου, πριν από 64 χρόνια, η εφημερίδα "ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ", φιλοξενούσε ανακοίνωση του Παγκρήτιου Μουσικού Συλλόγου, με την οποία γίνονταν γνωστοί οι λόγοι που "παρητήθησαν ομαδικώς οι μουσικοί δημοτικής φιλαρμονικής"
ΕΙΔΑ-ΑΚΟΥΣΑ
16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 / 12:31
Η μέρα που "παρητήθησαν ομαδικώς" οι μουσικοί της Δημοτικής Φιλαρμονικής
![](/sites/default/files/styles/article_image_769x432/public/2024-02/403030304994.jpg?itok=4yJOCMPT)