Ένα σκίτσο - "γροθιά στο στομάχι" για την Ελλάδα από την εφημερίδα Observer κάνει ήδη το γύρο του διαδικτύου προκαλώντας ποικίλα συναισθήματα !
Από τη μια δείχνει το πώς βλέπουν κάποιοι (ίσως οι περισσότεροι) την Ελλάδα στη διεθνή σκηνή, και από την άλλη σε κάνει να αναρωτιέσαι μήπως αυτή ακριβώς είναι η πραγματικότητα.
Πρωταγωνιστής του σκίτσου ένας επαίτης ( με άδεια κουτάκια και μπουκάλια αλκοόλ γύρω του) που φορά την Ελληνική σημαία και κρατά ένα χαρτόνι στο οποίο αναγράφεται "Πηγαίνετε στο δ%@&ο" , την ώρα που μπροστά του υπάρχει ένα τενεκεδάκι στο οποίο είναι γραμμένη η λέξη "Δώστε".