Έχει σήμερα Δημοτικό Συμβούλιο στο Ηράκλειο. Ακριβώς στις 6, όπως πάντα. Εκεί είδα ότι στην ημερήσια διάταξη έχει και μια εισήγηση για...βοήθημα στον γιο μιας αδικοχαμένης υπαλλήλου , που το καλοκαιρι του 2016 έχασε τη ζωή της όταν παρασύρθηκε από απορριμματοφόρο.
Ένα χρηματικό ποσό...συμβολικό, απολύτως συμβολικό που δεν αξίζει τον κόπο να αναφέρεται- δεν ξέρω καν γιατί το κάνουν έτσι δημόσια, στο δήμο εάν πρόκειται μόνο γι αυτό!
Δεν χρειαζόταν καν να αναφέρεται σε μια συνεδρίαση. Δεν λέει ρε παιδιά...τέτοιες μέρες τουλάχιστον.