Στο πλαίσιο της τετραήμερης περιοδείας του Κυριάκου Πιερρακάκη, του Γιώργου Καραγιάννη και της Ειρήνης Αγαπιδάκη, πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στο εκλογικό κέντρο της Νέας Δημοκρατίας στο Ηράκλειο.
Ο Υποψήφιος Βουλευτής Ηρακλείου Λευτέρης Αυγενάκης υποδέχτηκε το κλιμάκιο των συνυποψηφίων του στο εκλογικό κέντρο και ανέφερε ότι: "Οι πολίτες στις 25 Ιουνίου ψηφίζουν για κυβέρνηση συνέχειας της προκοπής, που είναι ικανή να βάλει σε τάξη τα μεγάλα προβλήματα και να οδηγήσει τη χώρα σε νέες κορυφές. Η εμπιστοσύνη στην Νέα Δημοκρατία είναι μονόδρομος"