Τελικά το πρωινό μου σχόλιο για την συνάντηση των γαλάζιων συμβούλων έβγαλε λαγό! Πολλές αντιδράσεις εάν κρίνω από τα τηλεφωνήματα των παρόντων συμβούλων!
"Δεν έχω πρόβλημα, αλλά εάν κάνουν διαρροές να τις κάνουν σωστά!" είπε ένας σύμβουλος τονίζοντας ότι "υπήρξαν επιφυλάξεις σε αυτό που ειπώθηκε ότι εάν κατέβει ο Λαμπρινός πάμε μαζί του"! Τονίστηκε ότι το κόμμα θα έχει άποψη, θα υπάρξουν διαβουλεύσεις, δεν μπορεί κάτι τέτοιο να αποφασιστεί εν θερμώ. Το σημειώνω όπως σημειώνω κι ένα ακόμη τηλεφώνημα: ο αντιδήμαρχος- τιραμόλα αναφέρθηκε από δημοτικό σύμβουλιμ αλλά χτυπούσε για...άλλον -εντός Λότζια- η καμπάνα!