Άμεση, σχεδόν ακαριαία η αντίδραση του προέδρου της ΔΕΠΤΑΗ Μηνά Καπετανάκη στο σχολιό μου για την επίβλεψη του Πολιτιστικού Κέντρου Ηρακλείου.
"Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα" μου απάντησε. "Έχουμε συνολικά 8 επιβλέποντες για το έργο,υπάρχει η υψηλή εποπτεία και "επίβλεψη" του έργου από τους μελετητές που είναι καθηγητές, έχουμε τον τεχνικό σύμβουλο, είναι και η επιτροπή παρακολούθησης που όρισε ο δήμος Ηρακλείου για να έχει τις εκθέσεις" τόνισε ο κ.Καπετανάκης και πρόσθεσε:
"Είμαι και εγώ μηχανικός και ξέρω τι διαβάζω. Σας λέω ότι δεν υπάρχει ανάλογο έργο στην Ελλάδα και υπηρεσία που να έχει τέτοια επίβλεψη σε έργο! Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα"