Πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκε απόψε για να ακούσει την ομιλία του Ευρωβουλευτή της Δημοκρατικής Συμπαράταξης Νίκου Ανδρουλάκη , στο Επιμελητήριο Χανίων.
Ο υποψήφιος για την ηγεσία της κεντροαριστεράς εξαπέλυσε επίθεση σε κυβέρνηση και ΝΔ , παρουσία στελεχών και μελών του κόμματος.
Ο ίδιος σε δηλώσεις του μίλησε μεταξύ άλλων για την ανάγκη διαμόρφωσης ενός κόμματος με σύγχρονο πρόγραμμα με λύσεις στα προβλήματα της ελληνικής κοινωνίας.
Ο Ν. Ανδρουλάκης συνεχίζει την περιοδεία του το Σαββατοκύριακο σε Ρέθυμνο και Λασίθι.